Echipa Noastra - Ioana Iordache – Economist, Forever Living Products Romania

Va facem din nou cunostinta cu un coleg din Forever Romania. Este un “copil Forever”. A crescut odata cu compania, iar in acest an isi serbeaza majoratul profesional in echipa noastra. Iata cum a inceput calatoria ei si ce mesaj are pentru voi.

1. Aniversam 23 de ani de Forever Romania luna aceasta. Iar tu serbezi majoratul in companie.  Spune-ne cateva cuvinte despre cum a inceput calatoria ta cu noi.

Prima mea intalnire cu Forever Romania a avut loc in iunie 2004, cand am venit cu foarte multe emotii la interviul de angajare pentru postul de economist. Auzisem de produsele foarte bune ale companiei, dar nu le consumasem pana atunci. Astazi, mai mult ca oricand, fac parte din viata mea si a celor dragi.

Am fost intampinata cu zambete de la prima pana la ultima persoana intalnita in cale, astfel ca nici eu nu puteam reactiona altfel decat zambind. A fost o atmosfera tare placuta, care m-a facut sa ma simt bine.

In timpul interviului mi-am dat seama si cui se datora aceasta atmosfera: Country Managerilor Dora & Gabor Szocs, care au creat acest sentiment inconjurandu-se de oameni minunati si formand o echipa extraordinara.

Sentimentul nu a disparut nici astazi, dupa aproape 18 ani de cand lucrez in Forever Romania. Ei sunt mereu cei care ne fac sa ne simtim in continuare ca intr-o mare familie, avand incredere in noi si ajutandu-ne ori de cate ori avem nevoie.

Am venit intr-un moment in care echipa se marea, datorita ascensiunii rapide a afacerii Forever in tara noastra si am descoperit un loc care imi ofera si in prezent satisfactie, intelegere, sentimentul de comunitate si spiritul de colaborare pe care orice persoana le cauta. 

Intalnirea si relationarea cu Forever Business Ownerii au fost mereu importante pentru mine, pentru ca astfel am inceput sa cunosc si sa ajut oamenii.

2. In ce consta activitatea ta in cadrul companiei?

Fac parte din echipa financiar-contabila a companiei. Sunt de profesie economist, iar principala mea activitate consta in plata facturilor catre FBO, pentru bonusurile obtinute din afacerea Forever.

Pe langa aceasta activitate, comunic constant cu FBO atat prin e-mail, cat si fizic - atunci cand contextul o permite - si le ofer informatii despre bonusuri, cum se platesc, cum se completeaza facturile, documentele necesare desfasurarii activitatii legale a fiecaruia dintre ei.

Astept in continuare intrebarile lor despre aceste aspecte, precum si cele legate de aspectul financiar-contabil al afacerii lor, impreuna cu ceilalti colegi ai mei, pe adresa [email protected].

Imi place ceea ce fac, dintotdeauna mi-a placut, si faptul ca prin munca mea sprijin visurile oamenilor si lucrez intr-o echipa frumoasa, care ma implineste in fiecare zi.

Particip la evenimentele organizate pentru recunoasterea FBO in colaborare cu alti colegi  (atunci cand contextul o permite) si mereu ascult cu entuziasm povestile, informatiile, emotiile despre evolutia lor in Planul de Marketing. Sunt momente care ma inspira de fiecare data.

3. Ce mesaj ai pentru Forever Business Owneri?

Sunt nerabdatoare sa va reintalnesc la evenimentele Forever si, din nou, la sediul firmei din Bucuresti.

Va multumesc pentru ca in ultimii doi ani ati ramas alaturi de noi, v-ati adaptat minunat schimbarii, ati obtinut rezultate extraordinare si lucrati cu aceeasi daruire ca in prima zi.

Daca sunteti Forever Business Owneri la inceput de drum, va indemn sa nu renuntati, deoarece exista pentru fiecare dintre voi oportunitatea de a reusi in aceasta afacere. Fiti mereu zambitori, rabdatori, dornici de a ajuta, consumati produsele si aveti incredere in ele, deoarece acestea sunt cele care va ghideaza pasii spre succes.

Va doresc un an nou minunat, plin de realizari si multa sanatate pentru a va duce la implinire tot ceea ce v-ati propus.

Iar echipei Forever Romania, care aniverseaza 23 de ani, ii doresc sa ramana mereu cu zambetul pe buze, asa cum o cunosc de la prima intalnire, si sa se bucure zilnic de toate succesele Forever Business Ownerilor, deoarece fac parte din calatoria lor.