Echipa noastra – Alex Miron - Coordonator Depozit Bucuresti

Alex este coordonatorul depozitului nostru din Bucuresti, este de 13 ani in companie, lucreaza cu daruire si bucurie si iubeste produsele si stilul de viata Forever, iar noi suntem #ForeverProud sa il avem in echipa noastra. Si are un mesaj pentru voi.

1. Spune-ne cateva cuvinte despre tine si despre cum a inceput povestea ta in Forever Romania.

Calatoria mea in Forever a inceput acum mai bine de 13 ani. Venind de la un job cu profil tehnic, in domeniul aviatiei, m-am bucurat ca am trecut la un job mai activ, cu mai multa interactiune umana.

Cand ma gandesc la primii mei pasi aici, mereu imi aduc aminte de primul sfarsit de luna pe care l-am avut. Dimineata am pregatit 60 de pachete Touch of Forever (un pachet destul de voluminos), iar spre finalul zilei a trebuit chiar sa le suplimentam numarul. In acea perioada lucram ca gestionar in  Baneasa, unde era depozitul cu cele mai mari vanzari.

In momentul de fata, ocup functia de Coordonator al Depozitului Central din Bucuresti (Aviatorilor) si, chiar si dupa 13 ani de cand sunt parte din echipa Forever, ma simt extraordinar in acest colectiv, lucru esential pentru a avea longevitate la un loc de munca.

Le multumesc Dorei si lui Gabor Szocs, Country Managerii Forever Romania & Moldova, pentru increderea acordata si pentru ca intotdeauna creeaza mediul armonios si de crestere de care avem nevoie pentru a evolua si pentru a merge mai departe in tot ce ne propunem.

Fiind o fire sportiva, am inceput sa consum produsele Forever inca de la inceput. Imi plac foarte mult, pentru ca sunt de o calitate net superioara celorlalte de pe piata si chiar m-au ajutat sa pastrez un stil de viata sanatos si activ, asa cum spunea un actor dintr-un vechi film de succes - “Live long and prosper”(traieste mult si prospera).

2. In ce consta activitatea ta in cadrul companiei?

Activitatea mea principala se desfasoara in jurul gestiunii depozitului central din Bucuresti, iar aici nu va mai detaliez tehnic tot ce presupune, pentru ca stiti probabil, daca ati citit in numerele anterioare ale revistei articolele despre colegii mei de la centrele de distributie din tara. Daca nu, va invit sa le rasfoiti pe foreverliving.ro/revista.

Pe langa activitatea mea principala din cadrul depozitului, lucrez impreuna cu Adi (Preda) pentru a tine legatura cu Forever Direct, asigurandu-ne astfel ca produsele Forever ajung la timp ca sa va bucurati de ele.

Imi place sa spun ca lucrez inter-departamental, ajutandu-mi colegii din celelalte departamente, daca am ocazia sa fac asta. Intotdeauna mi-a placut sa invat lucruri noi, sa ma implic si sa pun umarul  acolo unde este nevoie.

Probabil cu multi m-am vazut deja in decursul acestor ani la diversele evenimente organizate de companie, precum crosul Forever, evenimentele Success Day din Bucuresti si din tara, Intalnirile Anuale ale Managerilor si nu numai. Ne bucuram de multe amintiri frumoase impreuna si sunt convins ca vom construi si altele in viitor.

3. Ce mesaj ai pentru Forever Business Owneri in aceasta perioada?

Spun acest lucru tuturor si probabil ca nu auziti asta nici pentru prima si nici pentru ultima oara: „Sanatatea este pe primul loc”. Compania noastra ofera o gama larga de produse de cea mai buna calitate pentru echilibrarea organismului, care ne ajuta, prin dezvoltarea afacerii Forever, sa ne atingem telurile, indiferent daca sunt sportive, legate de stilul de viata sau chiar de cariera.

Pot spune ca aceasta perioada, din 2020 pana in prezent, ne-a demonstrat si ne demonstreaza in continuare cat de important este mediul online si cat de mult ne apropie de fapt, chiar daca suntem departe fizic. Ne putem bucura de lucruri simple, care in alte conditii ar fi inaccesibile, cum ar fi sa ne vedem video cu parintii, prietenii sau partenerii de afacere.

Consider ca tehnologia ne ajuta sa evoluam si ne ofera multe facilitati in orice tip de activitate si este, de asemenea, motorul care ne ajuta sa crestem viteza in tot ce ne propunem in activitatea noastra, sa fim mai buni, sa aducem produsele in casa si in viata dvs. Va sugerez s-o imbratisati si s-o folositi. In acest sens, de ajutor este site-ul www.foreverliving.ro prin care va puteti desfasura complet activitatea (comenzi, inscrieri, folosirea linkului de marketing afiliat etc.). Noi va stam, oricum, la dispozitie si in depozitul din Aviatorilor, unde chiar daca suntem nevoiti sa pastram distanta fizica, va asteptam mereu cu drag pentru a va oferi produsele si, de ce nu, raspunsuri la intrebarile pe care le aveti.

In decursul anilor ne-am cunoscut, iar cu unii dintre dvs. chiar am legat prietenii. Pentru ca Forever Romania este mai mult decat un business, este locul unde oamenii isi gasesc resurse, prieteni si stilul de viata sanatos pe care si-l doresc atat de mult.

Ma bucur sa va salut prin intermediul acestei reviste, iar celor cu care nu am avut placerea sa ma intalnesc, vreau sa le transmit ca sunt nerabdator sa ne cunoastem si sa ne vedem la depozit in viitor. Va astept cu drag sa ducem mai departe povestea inceputa acum 43 de ani de Rex Maughan, fondatorul companiei, cu si mai mult optimism si entuziasm.